Warsztaty „Otwieracz dyskusji”

Warsztaty odbywać się będą w dniach od 24 do 28 września 2023 roku, podczas XIII edycji Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych), Płock 2023. Przedmiotem warsztatów dla osób niewidomych oraz słabowidzących będzie praca nad pewnością siebie, otwartością, emisją głosu, uważnością w dyskusji i wartościowym dialogiem. Udział w warsztatach daje szansę na pozyskanie konkretnych umiejętności i techniki świadomej sztuki dyskusji, formułowania wypowiedzi, poznawania granic krytyki, poznania umiejętności mówienia tak by inni nas słuchali. Warsztaty poprowadzą wspaniali aktorzy teatralni i filmowi oraz krytycy filmowi.

Zespół

Dagmara Romanowska

Kuratorka Krakowskiego Festiwalu Filmowego (krótkie fabuły w konkursach polskim i międzynarodowym) i Lata z Muzami w Nowogardzie (Konkurs Filmowa Młoda Polska. Dziennikarka filmowa, redaktorka, korektorka, freelancerka, krakowianka. Stale pisze o kinie i branży dla „Magazynu Filmowego” Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Na łamach miesięcznika prowadzi m.in. rubrykę „Short miesiąca”. Od lat związana z redakcją filmową Onetu, początkowo jako redaktorka, następnie wydawczyni, a obecnie korespondentka. Publikuje też w Interii, „Kinie” i „Focus on Poland”, wcześniej w „Polish Film Magazine”, „Fluidzie”, „Ha!Art” i in. Jej teksty ukazały się w książkach „Gdzie są gwiazdy z tamtych lat” i „Humanista w cyberprzestrzeni”. Absolwentka filmoznawstwa i studiów uzupełniających z amerykanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Middlesex University. Gdy nie ogląda filmów i seriali, i nie rozmawia z ich autorami, czas spędza z bassetami i corgi na spacerach po Krakowie i podróżach po Wielkiej Brytanii. Często z aparatem fotograficznym.

Dagmara Romanowska

Dorota Cempura

Aktorka, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Chciała zostać plastykiem lub skoczkiem spadochronowym. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu i szybko trafiła do teatru amatorskiego, gdzie się zaraziła miłością do teatru. W wieku 21 lat prowadziła już własną amatorską grupę teatralną. Po ukończeniu studiów pracowała w teatrach lalkowych „Pinokio” w Łodzi i „Guliwer” w Warszawie. Z płocką sceną jest związana od 1997 roku, nie tylko jako aktorka, ale też jako scenografka i kostiumolożka. W 2013 ukończyła Kurs Kwalifikacyjny Pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli.

Dorota Cempura

Dariusz Poleszak-Hass

Aktor, absolwent pierwszego rocznika Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, a założonego w 1991 roku przez ówczesnego dyrektora teatru Zbigniewa Marka Hassa. Występował na deskach tego teatru już od pierwszego roku nauki, między innymi w głośnej „Pułapce” Tadeusza Różewicza w reżyserii Krzysztofa Rościszewskiego, a także w spektaklach reżyserowanych wówczas przez Jacka Medweckiego, Romualda Szejda, Jana Kozłowskiego, Zbigniewa Marka Hassa, Stanisława Nosowicza i wielu innych. Dyplom w Studium Aktorskim obronił w 1993 roku, a dwa lata później w 1995 roku zdał egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną ZASP. Jest nauczycielem akademickim i prowadzi zajęcia między innymi z przedmiotów: Emisja i higiena głosu.

Dariusz Poleszak-Hass

Szymon Cempura

Aktor, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. W liceum wraz z kolegami tworzył kabaret i wtedy pokochał scenę. Debiutował w łódzkim Teatrze „Pinokio”. Po dwóch latach dostał angaż w warszawskim Teatrze „Guliwer”. Występował w telewizyjnych programach dla dzieci, m. im. w „Domowym przedszkolu”, programie „Szafiki” i „Bajkach polskich”. Od 1997 r. jest związany z płockim Teatrem.

Szymon Cempura

Bogumił Karbowski

Aktor, absolwent Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Od uzyskania dyplomu państwowego w 2000 r., aktor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Płocku. Współpracował z Teatrem Dramatycznym w Radomiu i Teatrem PerSe. Twórca przedstawień młodzieżowych – reżyser, choreograf i scenograf – m.in. w spektaklach ,,Sen”, ,,Osiem Kobiet”, ,,Sala nr 5”. Choreograf w przedstawieniach ,,Mma” S. Themersona w reż. Bogusława Jędrzejczaka  i ,,Rodzina” A. Słonimskiego w reż. Rafała Sisickiego. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi dla Kultury oraz Srebrną Maską w 2021 r. za role Marco w „Widoku z mostu” A. Millera (reż. Janusz Kijowski) oraz postaci w „Wszystko o mężczyznach” M. Gavrana (reż. Krzysztof Prus). Zainteresowania: opera, balet, jazz, muzyka barokowa, architektura i malarstwo.

Bogumił Karbowski
Plakat warsztatów - Otwieracz Dyskusji