Zarejestruj się

XIV Festiwal Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych, Płock 2024 organizowany jest w formule hybrydowej : stacjonarnie (w Płocku) oraz on-line. Każdy kto potrzebuje i chce oglądać filmy, spektakle z audiodeskrypcją dla osób niewidomych może wziąć w nim udział. Zapraszamy także na spotkania z gośćmi, dyskusje, wykłady, koncerty oraz spotkanie z książką.

Sala kinowa wypełniona ludźmi

Stacjonarnie
(w Płocku)

Dzięki audiodeskrypcji filmy mogą oglądać osoby niewidome i słabowidzące, ale także osoby, którym dodatkowa ścieżka opisu akcji może pomóc w odbiorze, np. seniorzy), jak również osoby widzące (którym dodatkowa ścieżka dla osób niewidomych nie przeszkadza).

Wstęp wolny lub bezpłatne zaproszenia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Filmy, spotkania z gośćmi, dyskusje i wykłady (Mediateka Książnicy Płockiej, eMka – ul. Kościuszki 3b, 09-400 Płock) wstęp wolny, mile widziana elektroniczna rezerwacja miejsca pod adresem festiwal@defacto.org.pl

Filmy (w Ośrodku „Studnia” – ul. Górna 1a, 09-402 Płock) – wstęp wolny, mile widziana elektroniczna rezerwacja miejsca pod adresem festiwal@defacto.org.pl

Spektakl (w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Płocku – ul. Nowy Rynek 11) – obowiązkowa rezerwacja miejsc pod adresem festiwal@defacto.org.pl

Koncerty (sala konertowa POKiS – ul. Jakubowskiego 10, 09-400 Płock
Artysta – bezpłatne zaproszenia do odbioru od 3 września (wtorek) w kasie POKIS
Artysta – bezpłatne zaproszenia do odbioru od 3 września (wtorek) w kasie POKIS

Ekran z miniaturami uczestników festiwalu online

On-line
(w internecie)

Udział w XIV Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych, Płock 2024 online, wymaga wcześniejszej rejestracji i nadesłania stosownych oświadczeń.

Osoby, które chcą uczestniczyć w Festiwalu, a nie zrobiły tego do tej pory powinny:

 1. Napisać e-mail na adres festiwal@defacto.org.pl podając w jakich wydarzeniach chcę wziąć udział.
 2. Zarejestrować się na stronie https://festiwal.defacto.org.pl/b poprzez wybranie opcji zapisz się i uzupełnienie wymaganych danych do założenia konta zgodnie z poleceniami.
 3. Zapoznać się z Regulaminem Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych – online
 4. Uzupełnić swoje dane w Oświadczeniu o wyrażeniu zgód wymaganych przez Organizatora i odesłać je (np. jako załącznik lub wklejenie w treści wiadomości e-mail) na adres festiwal@defacto.org.pl

Po weryfikacji oświadczeń do uczestnictwa w festiwalu, w ciągu 24 godzin osoba zainteresowana otrzyma zaproszenie w postaci linka do imprez Festiwalu.

Instrukcje obsługi (on-line)

Instrukcja postępowania w przypadku pokazów filmowych z audiodeskrypcją i spektaklu teatralnego, dyskusji i spotkań z gośćmi festiwalu:

 1. Należy wejść na stronę https://festiwal.defacto.org.pl/b – wybrać opcję „zaloguj się” , i poprzez wpisanie loginu i hasła, jakie wybrałeś przy rejestracji
 2. Należy wkleić otrzymany link w pole „dołącz do pokoju” poprzez skopiowanie linka do paska adresu przeglądarki Google Chrome lub Microsoft Edge
 3. Jeśli po zalogowaniu pojawi się pole edycyjne z prośbą o podanie adresu url/ID pokoju ponownie wklej link w pole edycyjne i zatwierdź enterem.
 4. Uaktywnij przycisk idź do pokoju a następnie przycisk dołącz.
 5. W tym momencie powinieneś usłyszeć, co dzieje się w pokoju.
 6. Jeśli chcesz używać mikrofonu przejdź test mikrofonu zgodnie z przyciskami na stronie. Zaznacz pole: używam mikrofonu, przejdź test mikrofonu i zaznacz tak, jeśli faktycznie słyszysz swój głos w słuchawkach. Pamiętaj, że mikrofon musisz podłączyć, zanim rozpoczniesz proces logowania.
 7. Aby zabrać głos w dyskusji musisz zgłosić się za pomocą chatu, korzystając z funkcji wyślij wiadomość do chat publiczny.

Instrukcja postępowania w przypadku koncertów:

Po zarejestrowaniu się zgodnie z instrukcją podaną wyżej otrzymają Państwo na podany przez Państwa adres e-mail link (inny od poprzednio opisanego), który pozwoli uczestniczyć on-line w koncertach.

Pomoc

Jeśli masz problem z rejestracją lub logowaniem zwróć się do nas z prośbą o pomoc:
Radek Morawski: morradek@gmail.com, tel. 502 277 386
Jerzy Myszak: festiwal@defacto.org.pl, tel. 602 303 038