Festiwalowy Płock

Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych) od początku swojego powstania związany jest z Płockiem i odbywa się w Płocku. W 2013 roku, III Festiwal został nominowany do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w kategorii Krajowe Wydarzenie Filmowe, a w 2015 roku Festiwal został nagrodzony medalem „Laude Probus – Godny Naśladowania”, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Prezydenta Miasta Płocka.

Spot festiwalowy

Opis spotu: Zaproszenie na X Festiwal Kultury i Sztuki (dla Osób Niewidomych), Płock 2020. Rytmicznie i dynamicznie zmieniające się widoki Płocka oraz krótkie fragmenty filmów i zdjęć z minionych edycji festiwali. Kolejno : widok z drona na Wisłę, na bulwary wiślane, na amfiteatr, zdjęcia spektaklu „Związek otwarty” oraz „Mira”, widownia w Nove Kino Przedwiośnie, fragmenty nagrań z koncertów zespołu Oho Koko i Anity Lipnickiej. Kadr roześmianej grupy osób niewidomych idącej deptakiem tumskim, siedzącej na ławce na starówce, grupa roześmianych Pań z lizakami w dłoni. Pojawiające się kolejne adresy strony www.fkison.defacto.org.pl, Facebook, loga Stowarzyszenia „De Facto” i instytucji współfinansujących festiwal. Na zakończenie dynamiczne zmieniające się ujęcia domu Broniewskiego, placu obrońców Warszawy, muzeum mazowieckiego, cmentarza ewangelickiego w Płocku.Napis: Bądźcie z nami.Zapraszamy.

Podczas X Festiwalu w ramach Festiwalowego Studio Płock prezentujemy wyjątkowe miejsca i zabytki Płocka nieco inaczej, bo w krótkich opowieściach opartych na historii miasta. Udostępnimy w nich także fragmenty audiodeskrypcji oraz nagrań binauralnych.

Oto cykl sześciu filmowych opowieści o Płocku, o miejscach przez nas wybranych i przybliżających historię specjalnie dla festiwalowej publiczności z dysfunkcją wzroku.

Nie(Zwyczajny) spacer po Bulwarach Wiślanych w Płocku

Perła Mazowsza – Muzeum Mazowieckie w Płocku

Na Płockiej Starówce- nie tylko o Kościele pw. Świętego Bartłomieja

Drzwi poznawane dotykiem – Katedra Płocka

Pod rękę z poetą – Krótka historia Władysława Broniewskiego

Cmentarz Ewangelicki w Płocku