Koncerty

Jarosław „Jar” Chojnacki

Koncert „Horyzont zdarzeń”

Piosenkarz, pieśniarz i kompozytor. Komponuje muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.

Zdobył uznanie krytyki i publiczności, biorąc udział w kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursach i festiwalach. W większości z nich osiągnąłem najwyższe laury. Prócz własnej płyty „Zabijanie czasu” , ma na swoim koncie teledyski i inne produkcje fonograficzne i filmowe.

Najważniejszym elementem twórczości artystycznej jest koncert. Występuję najczęściej sam z gitarą. Artyście przyświeca  idea, że zawsze gra i śpiewa w taki sposób, jakby to czynił ostatni raz w życiu. Wykorzystuję cały  potencjał głosu, ekspresję i interpretację wybranych przeze niego wierszy, by w połączeniu z muzyką stworzyć energetyczny i merytorycznie skonstruowany koncert. W Płocku usłyszmy między innymi: ” Noemi” słowa K.C. Buszman, „Pomarańcze w Jeruzalem”  słowa: J. Masłowski.

Jan Jakub Kolski powiedział o Chojnackim „ Czy mniejsze może zawierać w sobie większe? Może! Wbrew prawom fizyki spełnia tę właściwość Jarek Chojnacki, z głosem i energią przekraczającymi kruchą fizyczność nosiciela. Chojnacki śpiewa prosto w środek duszy, raniąc serca uspokojone popkulturą. Polecam tego niezwykłego pieśniarza, który – gdyby tylko chciał – mógłby być pierwszym – z pierwszych. ”

18 września (niedziela) godz.18.00 POKIS, bezpłatne zaproszenia do odbioru (od 7 września 2022 r) w kasie POKIS ul. Jakubowskiego 10

Jarosław „Jar” Chojnacki
Jarosław „Jar” Chojnacki

Monika Borzym

Koncert „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki”

Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia. Urodziła się w Warszawie, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w Stanach Zjednoczonych na kierunkach jazz, interpretacja i aranżacja. Na swoim koncie ma sześć solowych albumów.

 „Monika Borzym Śpiewa Stare Piosenki”- to szósta płyta artystki. Ujrzała światło dzienne w 2019 roku, a znalazły się na niej polskie standardy jazzowe z lat 30-tych minionego stulecia. Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m.in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara – są wszak dziedzictwem narodowym polskiej kultury i zarzewiem rodzimego jazzu. Dys i Borzym obudzili te piękne piosenki i tchnęli w nie nowe życie nie burząc artystycznych zamysłów autorów oryginałów.

Niespodzianka to współczesna kompozycja pt. „Takie ciało” która została specjalnie napisana dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. 

23 września (piątek) godz.18.00 POKIS, bezpłatne zaproszenia do odbioru (od 7 września 2022 r.) w kasie POKIS ul. Jakubowskiego 10

Monika Borzym zbliżenie na lewy profil. brunetka o długich, lekko falujących  włosach, usta uchylone w delikatnym uśmiechu.
Monika Borzym
Monika Borzym

Logo Gminy i Miasta Płock

Logo Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki