Zarejestruj się

Na Festiwal mogą zarejestrować się tylko osoby, które otrzymały od organizatora festiwalu – Stowarzyszenia „De Facto” – zaproszenie na X Festiwal wysłane na adres e-mail w postaci linka.

Rejestracja

Osoby, które chcą uczestniczyć w Festiwalu, a nie otrzymały zaproszenia od Stowarzyszenia powinny:

 1. Napisać e-mail na adres festiwal@defacto.org.pl podając w jakich wydarzeniach chcę wziąć udział.
 2. Zarejestrować się na stronie https://festiwal.defacto.org.pl/b poprzez wybranie opcji zapisz się i uzupełnienie wymaganych danych do założenia konta zgodnie z poleceniami.
 3. Zapoznać się z Regulaminem X Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych – Płock 2020
 4. Uzupełnić swoje dane w Oświadczeniu o wyrażeniu zgód wymaganych przez Organizatora, i odesłać je (np. jako załącznik lub wklejenie w treści wiadomości e-mail) na adres festiwal@defacto.org.pl
 5. W przypadku osób z niepełnosprawnością prosimy dodatkowo o przesłanie skanu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności na adres festiwal@defacto.org.pl

Po weryfikacji uprawnień do uczestnictwa w festiwalu, w ciągu 24 godzin osoba zainteresowana otrzyma zaproszenie w postaci linka do imprez Festiwalu.

Instrukcje obsługi

Instrukcja postępowania w przypadku pokazów filmowych z audiodeskrypcją i spektaklu teatralnego, dyskusji i spotkań z gośćmi festiwalu:

 1. Należy wejść na stronę https://festiwal.defacto.org.pl/b – wybrać opcję „zaloguj się” , i poprzez wpisanie loginu i hasła, jakie wybrałeś przy rejestracji
 2. Należy wkleić otrzymany link w pole „dołącz do pokoju” poprzez skopiowanie linka do paska adresu przeglądarki Google Chrome lub Microsoft Edge
 3. Jeśli po zalogowaniu pojawi się pole edycyjne z prośbą o podanie adresu url/ID pokoju ponownie wklej link w pole edycyjne i zatwierdź enterem.
 4. Uaktywnij przycisk idź do pokoju a następnie przycisk dołącz.
 5. W tym momencie powinieneś usłyszeć, co dzieje się w pokoju.
 6. Jeśli chcesz używać mikrofonu przejdź test mikrofonu zgodnie z przyciskami na stronie. Zaznacz pole: używam mikrofonu, przejdź test mikrofonu i zaznacz tak, jeśli faktycznie słyszysz swój głos w słuchawkach. Pamiętaj, że mikrofon musisz podłączyć, zanim rozpoczniesz proces logowania.
 7. Aby zabrać głos w dyskusji musisz zgłosić się za pomocą chatu, korzystając z funkcji wyślij wiadomość do chat publiczny.

Instrukcja postępowania w przypadku koncertów:

Po zarejestrowaniu się zgodnie z instrukcją podaną wyżej otrzymają Państwo na podany przez Państwa adres e-mail link (inny od poprzednio opisanego), który pozwoli uczestniczyć on-line w koncertach.

Pomoc

Jeśli masz problem z rejestracją lub logowaniem zwróć się do nas z prośbą o pomoc:
Radek Morawski: morradek@gmail.com, tel. 502 277 386
Jerzy Myszak: festiwal@defacto.org.pl, tel. 602 303 038